Gündem

Ayı Piyasası Bitiyor Olabilir !

JPMorgan’ın Bitcoin (BTC) açıklamalarıyla ün kazanan strateji ustası Nikolaos Panigirtzoglou, tek bir indikatörün BTC’de ayı piyasasının bitişi ile ilgili sinyal sağlayabileceğini dile getirdi. Ünlü stratejist, 29 Haziran’da katılım sağladığı CNBC programında, BTC’nin piyasa dominasyonunun yüzde 50 seviyelerine ulaşmasının bir sinyal olarak görülmesi gerektiğini söyledi. 

JPMorgan’ın ünlü stratejisti, Bitcoin’in piyasa dominasyonunun nisan aylarında yüzde 61 seviyelerine kadar çıkmasının ardından yüzde 40 seviyesine sert bir düşüş sergilemesini işaret etti. BTC fiyatı söz konusu tarihlerde 64.000 dolar seviyelerine kadar çıkarak rekor yapmış ve altcoinleri ezmişti. Sonrasında ise BTC 55.000 dolar seviyelerinde kalmaya devam ederken Ethereum başta olmak üzere bir çok atlcoin rekor tazelemeye devam etti.

Bitcoin’in piyasa hakimiyeti 23 Mayıs’ta tekrardan yüzde 48 seviyelerine kadar yükselse de devamında bütün piyasanın sert düşüşü ile beraber bu da ciddi anlamda gerileme gösterdi. Ünlü analistin söylediklerine göre Bitcoin’in piyasa hakimiyetinin yüzde 50 bandı üzerine çıkış yapması ilk etapta altcoinleri ezecek olsa bile sonrasında altcoinlerinde yükseliş göstermesi çok muhtemel. 

Analist, bu sözlerine ekleyerek kurumsal yatırımcıların şu zamanlarda alım yapmaya başladığının sinyallerinin piyasaya yansıdığını dile getirdi. Yine de önümüzdeki ay içerisinde gerçekleşmesi beklenen Grayscale Bitcoin Trust fonunun hisse satış dönemi, ünlü analistin dikkatli olma uyarısında bulunmasına yol açtı.

 


Kaynak: WMAL Haberler

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu