Gündem

Kripto Para Piyasasında Hacim Yine 1,5 Trilyon Doları Geçti! Yeniden Yükselişte Mi?


Son zamanlarda düşüş gösteren kripto para piyasa hacmi yeniden 1,5 trilyon doların üzerine çıktı.

Son zamanlarda düşüş gösteren kripto para piyasa hacmi yeniden 1,5 trilyon doların üzerine çıktı.

Elon Musk ve Çin kripto paralarla ilgili açıklama yaptıkça değer kaybeden kripto para piyasası yeniden yükselişe geçiyor gibi görünüyor.

Son gelişmelerle birlikte tüm piyasalardaki toplam hacim 1 trilyon 628 milyar dolar olarak kaydedildi. Kripto para piyasalarındaki toplam hacim;

  • 7 Ocak’ta 1 trilyon
  • 15 Şubat’ta 1,5 trilyon
  • 10 Nisan’da 2 trilyon
  • 7 Mayıs’ta 2,5 trilyon sınırını geçmişti.

Son zamanlarda çok dalgalanmalar yaşayan Bitcoin 38 bin 659 dolar civarlarında. Birimin haftalık kaybı ise % 14,69 olarak belirlendi. Bitcoin’in toplam piyasa hacmi ise 50 milyar dolarlık artışla 707 milyar dolara çıktı.

Uzmanlar Ne Diyor?

Albcoin Araştırma Müdürü Helin Çelik’in bu konudaki değerlendirmesi ise şu şekilde oldu:

“Cardano Foundation ağda ilk defa 1 milyon adet cüzdana ulaşıldığını açıkladı. Birden fazla cüzdan açılabildiği için bu sayı 1 milyon kullanıcı anlamına gelmiyor, fakat Cardano’nun (ADA) dinamikleri düşünüldüğünde bir başarının içinde olduğu görülüyor.
Öte yandan, Cardano Community hesabında ADA’ların yüzde 70’inin stake edildiği paylaşıldı. Sert düşüşlerden etkilenen ADA yatırımcısı ise yaz aylarında yapılması planlanan Alonzo forkunu bekliyor.
Kripto para piyasası sert düşüşler yaşarken Bitcoin yatırımcıları son düşüşte BTC biriktirmeye devam etti.Glassnode verilerine göre, 12 Mayıs’tan bu yana yaşanan geri çekilmede adres sayısı 20 bin artarak 550 bin civarına yaklaştı ve tüm zamanların rekorunu kırdı. Veriler hesaplanırken madenci hesapları ve harcama yapılan coin adresleri devre dışı bırakıldı.
Dinamo Kiev haziran ayında hayata geçirmeyi planladığı NFT (Non-Fungible Token / dijital bir varlığın benzersiz olduğunu ve bu nedenle birbirinin yerine geçemeyeceğini onaylayan, blok zinciri adı verilen bir dijital defterde depolanan veri birim) biletlerini duyurdu. ABD merkezli bir blockchain firmasıyla birlikte çalışmayı planlayan Dinamo Kiev, biletlerin beşte birini NFT olarak satışa sunacağını açıkladı.”


Kaynak: Son dakika

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu