Gündem

SGK, SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklilerine müjde! 461 TL maddi destek

SGK, SSK, Bağ-Kur emeklilerine müjde! 461 TL maddi yardım. Emekliye müjde! Tam 461 TL zam! SSK ve Bağ-Kur emeklilerine aile yardımı yapılacak mı 2021? SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşlarına ne kadar zam yansıyacağı da merak konusu oldu. Merak edilen tüm bu detaylara haberimizde yer verdik. Son dakika açıklamalarına göre zam miktarları ne olacak? İşte tüm detaylar…

Memurlara verilen aile yardımı gibi desteklerden emekliler de faydalanmak istiyor. Talep edilen bu konuya istinaden KPDK tarafından yapılan toplantıda bu konuda geniş bir şekilde yer verildi.  Kamu Personeli Danışma Kurulu konunun netlik kazanmasını talep ediyor. Bu talebin kabul edilmesi halinde SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşlarına ne kadar zam yansıyacağı da merak konusu oldu. Merak edilen tüm bu detaylara haberimizde yer verdik. Son dakika açıklamalarına göre zam miktarları ne olacak? İşte tüm detaylar…

KPDK yeniden toplantı yapacak!

Önümüzdeki ay içerisinde Kamu Personeli Danışma Kurulu’nun yeniden toplantı yapması bekleniyor. Toplantı tarihi için Ağustos ayına değinildi. Bu toplantıda görüşülecek olan tolu sözleşme konusu memurlara yapılan yardımlar gibi emekliler için de heyecana neden oluyor. Bu noktada emekliler ve emekli adayları pek çok konunun masaya yatırılmasını istiyor.  Bu taleplerin başında aile yardımı da başı çekiyor demek yanlış olmayacaktır. Toplantıdan sonra memurlara aileler için yapılan yardımın aynı şekilde emeklilere yapılmasına istinaden net kararın vermesi de bekleniyor.

1000-tl-maddi-yardim-002.jpg

Emeklilere aile yardımı aynı zamanda Türkiye Emekliler Derneği ve memur konfederasyonu tarafından da gündeme alındı. Mevcut durumda her ay memurlara eş için düzenli 376 TL ödeme yapılıyor. Çocuk yardımı kapsamında ise 0-6 yaş için 88 TL 6 yaşından büyük çocuklar için ise 42 TL ödeme yapılmaya devam ediyor.

Konu resmi olarak netleşirse zamlar…

Toplantıya konu olan detay netlik kazanırsa emekli maaşlarına zam yansımış olacak. Yani kabul olması durumunda her ay emekli maaşı alan SSK ve Bağ-Kur’dan emekli vatandaşlar için de eş ödemesi ve çocukların yaşına bağlı olarak çocuk yardımı ödemesi yapması bekleniyor. Tüm detaylar yapılacak toplantılardan sonra netlik kazanacak.

Kaynak: SGK, SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklilerine müjde! 461 TL maddi destek

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu