menu
İslam Memiş 'Doları unutun' dedi! Gram altın için net tarih verdi! 2 bin TL olacak
İslam Memiş 'Doları unutun' dedi! Gram altın için net tarih verdi! 2 bin TL olacak
Gram altın 1115 lira seviyelerinden işlem görmeye başlarken, altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, 2023'le ilgili altın ve dolar beklentilerini açıkladı. Memiş, "Gram altının 2000 lirayı bulması gayet mantıklı öngörüler" diyerek tarih verdi.

İslam Memiş 'Doları unutun' dedi! Gram altın için net tarih verdi! 2 bin TL olacak

Para piyasaları uzmanı İslam Memiş, altındaki yükselişin sene boyunca yaşanacağını ancak Mart ayına kadar keskin bir yükseliş beklediğini söyledi.  

Tele 1'de yer alan habere göre; Memiş, Mart sonuna kadar gram altının 1500 TL seviyelerini bulmasını beklediğini belirtirken, şu an için altının bütün döviz birimlerinden daha makul olduğunu aktardı. Doları olan yatırımcılara da seslenen Memiş, 2023 yılında yatırım sepetine dolar eklemenin mantıklı olmadığını söyledi.

Altın ve gümüşün bu yılın yıldızı olacağını belirten uzman isim, yabancı para birimi olarak sterlinde bir gelişme yaşanabileceği uyarısında bulundu. 

Amerikan Merkez Bankası’nın (FED) sıkı para politikalarının 2022 yılında başarılı olduğunu aktaran Memiş, şunları söyledi:

"ABD ve Avrupa Merkez Bankası sıkı para politikasında kısmen başarılı oldular ve altının önünü kestiler ancak 2023 yılına girerken artık bu yıl kuralların değişeceğini söylemiştik. Şu an yaşanan artış da bizim sözlerimizi doğrular nitelikte, ben bu artışın buzdağının görünen kısmı olduğunu düşünüyorum. Mart ayı sonuna kadar gram altında 1500 liraları görmek, yıl sonuna kadar aynı şekilde gram altının 2000 lirayı bulması gayet mantıklı öngörüler."

Son dakika 7: Son dakika haberleri, gündem, ekonomi, magazin, spor, eğitim, en son haber, Haber 7, internet haber, güncel ve sondakika haberleri takip edin.

Sende Yorumla

https://sondakikahaberler.com.tr/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!
Freelancer - Son dakika -- Son dakika - XSports